Дузпа спаси ЦСКА срещу Черно море в София - армейците на три точки от първото място (видео)

ЦСКА спечели важна победа с 1:0 при домакинството си на Черно море в първи двубой и за двата тима от плейофната фаза на Първа лига. Победата не дойде никак лесно за "армейците", които трябва да чакат чак до 83-ата минута, за да стигнат до попадение, а то падна от дузпа. При тази ситуация Пламен Димов извърши доста грубо нарушение в наказателното поле срещу Рафаел Енрике. Зад бялата точка застана Али Соу, който бе точен, фиксирайки крайния резултат.

Иначе "моряците" могат да съжаляват, тъй като стояха добре на терена, особено през първата част, когато бяха близо до гол,. но Черниаускас извади топката малко пред голлинията след удар на Мехди Фенуш.

Победата бе важна за ЦСКА, като "армейците" се доближиха на три точки зад лидера Лудогорец, който по-рано днес стигна само до равенство срещу Берое. Сега следват и преки мачове между 1-вия и 2-рия, като "червените" и разгрдчани ще мерят сили и в турнира за Купата на страната.