Славия с исторически успех над ЦСКА (видео)

П. Пенков

Славия записа историческа победа над ЦСКА в двубой от 7-я кръг на родната ни А група. Белите прекъснаха лошата традиция да губят от армейците в продължение на 16 година, но ето то обратното се случи. Единственотео попадение в срещата падна в 15-та минута на първото полувреме, когато Пеев отправи доста силен шут от около 30 метра разстояние от вратата на ЦСКА, след което кълбото влезе точно под напречната греда на Чавдаров за 1:0.

Към края на мача настанаха безредици на стадион "Славия". Феновете на ЦСКА започнаха да чупят седалките, които бяха разположение в сектора за гости и замеряха Даниран. Не стана ясно дали той е провокирал публиката или не. Мачът беше спрян за 2-3 минути, а капитанът Тодор Янчев успокои феновете и почисти терена, за да продължи срещата.

За Славия това бе четвърта поредна победа в първенството, която ги изкачи временно на втората позиция, с равен брой точки с Левски и Черноморец. ЦСКА остава на деветата позиция с 8 точки.