Левски загуби и от отбора на Хичо

Левски отстъпи с 1:2 пред руския Урал на стадион "Г.С.З." в Ларнака. Голмайсторът на българите Станислав Костов вкара единственото попадение в 51-ата минута. Преди това Андрей Панюков (3-ата и 9-ата) бе дал два гола аванс на руснаците, в чийто редици 90 минути игра Николай Димитров-Хичо.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на "синята" легенда Александър Манолов, който вчера напусна този свят на 75 години.

"Сините" излязоха с три промени в стартовия състав от последната контрола срещу 13-ия в Полша. Младият Станислав Иванов, Белмонт и Станислав Костов бяха заменени от Богдан Вашчук Илия Юруков и Сержиу Буш. Николай Михайлов бе на вратата, а Цветкович, Яблонски, Рейш и Горанов отново действаха в защита. Тиам и Юруков бяха опорните халфове в схема 4-2-3-1.  Вашчук, Давиде Мариани и Паулиньо играеха зад Буш.

След първите 25 минути на мача Левски владееше инициативата и успя да наложи игрови и териториален превез, но до повече от почетно попадение така и не се стигна.

Това бе трета поредна загуба за новия треньор Георги Дерменджиев.