Славия срази Академик София

П. Пенков

Славия победи Академик София с категоричното 4:0 в мач от 6-я кръг на родната ни А група. Първото попадение в двубоя беше отбелязано в края на първта част и беше дело на Николай Божов. В 51-та минута Славия удвоиха преднината си. След центриране в наказателното поле на Академик, Галин Иванов беше оставен непокрит, след което успя да отправи точен шут за 0:2.

В 79-та минута Пеев овладя добре топката в центъра на терена, след което отклони към Николай Божов, който финтира стража на домакините и вкара на празна врата за 0:3. В добававеното време на двубоя Божов получи пас в наказателното поле, след което навърза четири футболисти и пусна към Тодор Колев, който беше непокрит и отбеляза за крайното 0:4.