Локо Пловдив без проблеми срещу македонци в контрола

Локомотив Пловдив записа нова победа в мачовете от предсезонната си подготовка. "Черно-белите" разгромиха с 4:1 македонския Беласица Струмица и продължават без загуба в проверките си от началото на годината. Головете за пловдивчани реализираха Стивън Езе, Димитър Илиев и Анте Аралица (2).

Срещата започна вихрено за Локомотив. Още в 4-та минута, след центриране от корнер, стражът на Беласица не успя да улови топката добре. Стивън Езе се възползва от грешката и с глава се разписа за 1:0. В 8-та минута възпитаниците на Бруно Акрапович удвоиха своята преднина. Ново разконцентрирано действие на вратаря на македонците при изнасянето на топката даде възможност на Анте Аралица да пресече паса и да подаде към Димитър Илиев, който технично с петичка вкара за 2:0. В следващите атаки нови възможности за гол се откриха пред Един Бахтич и Момчил Цветанов, но резултатът остана непроменен. Поредната грешка на Беласица бе наказана в 32-та минута. Анте Аралица пресече отново пас в защитата, напредна и с мощен шут покачи на 3:0.

През второто полувреме нещата не се промениха и отново Локомотив владееше инициативата. Две минути след подновяването на играта Анте Аралица направи 4:0 с втория си гол в срещата. Беласица успя да намали в 88-та минута. Стивън Езе фаулира играч на "сините" в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Вуйчич, който оформи крайното 4:1.

Следващата контрола е предвидена за 5 февруари. Съперник ще бъде Спартак Суботица от Сърбия.

Съставът на Локомотив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Стивън Езе, Милош Петрович, Игор Банович, Един Бахтич, Момчил Цветанов, Абделхаким Буна, Димитър Илиев, Анте Аралица (Стамен Бояджиев, Мустафа Абдулахи, Лукас Масоеро, Парвизджон Умарбаев, Уирис Густаво, Вилим Посинкович, Октай Юсеин, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт)