Витоша Бистрица взе скалпа и на Локо София, железничарите остават във Втора лига

Л. Михайлов

Витоша Бистрица остава в Първа лига. След като преди броени дни "тигрите" изхвърлиха Пирин във Втора лига, днес играчите на Костадин Ангелов разплакаха и Локомотив София. "Железничарите" бяха много близо до завръщане в елита, но рулетката на дузпите ги остави във Втора лига.

В редовното време двата тима завършиха наравно - 1:1, а в продълженията двата тима си вкараха по още един гол. Илия Димитров (4) и Здравко Димитров (109) бяха точни за "червено-черните", а Даниел Кутев (63) и Стефан Христов (123) отбелязаха попаденията за "тигрите". В 75-ата минута осветлението на стадиона в пловдивския квартал "Лаута" спря, като срещата беше прекратена за пет минути. Иначе Ивайло Лазаров беше изгонен в 81-ата минута и остави отбора си с човек по-малко.

При дузпите вратарят на Витоша се справи отлично и хвана два удара на играчи на Локо, с което донесе мъка на феновете на "железничарите".