Бойко Борисов носи победата на ветераните на Витоша срещу Лудогорец

Л. Михайлов

Премиерът на България Бойко Борисов класира ветераните на Витоша Бистрица на финал, след успех с 2:1 над Лудогорец. Новината обявиха разградчани на своя официален сайт. Ето как е протекла срещата според шампионите:

Борисов откри резултата в срещата след фамозен удар с левия крак горния десен ъгъл на вратата на Лудогорец. През второто полувреме той разтресе и гредата на вратата, пазена от изпълнителния директор на орлите Ангел Петричев. Пет минути преди края Витоша поведе с 2:0 след гол на Светослав Петров след пас на Георги Пеев. Крайният резултат оформи Димитър Мутафов от фаул.

В състава на гостите, освен Петричев, личаха още иманата на Ради Здравков, Марин Петров, Димитър Мутафов, Яков Папарков, Христо Господинов, Петър Пенчев. В единайсеторката на Витоша пък бяха бившите национали Георги Пеев, Светослав Петров, Гошо Гинчев и Чавдар Атанасов. Играещ треньор е Борислав Георгиев-Бобъра, на терена бе и бившият голаджия на Славия Николай Божов, както и някогашният играч на ЦСКА и Ботев Пловдив Мариян Германов и президентът на Витоша Сергей Ташков.

Победителят в полуфиналния двубой ще играе на финала срещу Нефтохимик на 28 май в Стара Загора.