Ботев Враца се завърна в елита на България

Л. Михайлов

Ботев Враца се завърна в Първа лига. В мач от последния кръг на втория ни ешелон тимът от Северозападна България стигна до драматичен успех с 2:1 над Монтана пред близо 8000 души на стадион "Христо Ботев".

В 10-ата минута Петър Атанасов откри резултата, а в 71-ата Йордан Йорданов изравни. Победното попадение падна само няколко минути преди края на мача и бе дело на юношата на Левски Деян Иванов.

По този начин Ботев успя да се пребори с конкуренцията на Локомотив София и Царско село и печели директната промоция за елита, финиширайки на първо място в класирането на Втора лига. Врачани приключват с актив от 65 точки, с една повече тимовете на "железничарите" и "царете", които ще трябва да минат през баражите, за да си осигурят място в елита за следващия сезон.