ЦСКА с трудна победа над Верея

Л. Михайлов

ЦСКА постигна трудна победа над считания за "боксова круша", на първата шестица в Първа лига, тим на Верея. "Армейците" постигнаха успех с 2:0 в Стара Загора, но той не дойде никак лесно, а домакините могат да съжаляват, че не стигнаха поне точката, тъй като удариха три греди, а и вратарят Черниаускас на няколко пъти спаси отбора си от гол.

На ЦСКА бяха необходими 64 минути, за да открият резултата. Тогава бранител на домакините върна лошо към Цинцарски, който изрита топката, тя се фалцира и излезе в корнер. Последва центриране на резервата Десподов и Александър Барт вкара необезпокояван с глава за 1:0.

В 73-ата минута интригата тотално приключи. Вратарят на домакините изпусна шут на Десподов, а Алберг притича и я прати от метър в празната врата. Двубоят иначе не бе от значение и за двата отбора, които са си гарантирали съответно 6-то и 2-ро място в класирането.