Ботев охлади страстите на Берое за трето място

Л. Михайлов

Берое загуби от Ботев Пловдив с 2:1 в мач от 34 кръг на ППЛ. Двата тима изиграха страхотен, открит и динамичен двубой. Берое поведе в 43-та минута с попадения номер 202 на Камбуров в елита. Домакините изравниха в 51-та чрез Пауло.

Берое остана с човек по-малко в 63-та минута след втори жълт картон на Охене. Числовото равенство бе възстановено в 68-та минута, след като Афонсо получи директен червен картон за опасен удар срещу Леони. Последният остана с разкървавена глава, но бе превързан от лекарския щаб и довърши мача с превръзка на главата.

До края положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка Жоао Пауло се разписа в 88-та минута и с това даде победата за своя тим.

Победата на Ботев охлади амбициите на старозагорци да изместят Левски от третото място. При успех тимът от Стара Загора щеше поне временно да измеси "сините" от Топ 3, но в крайна сметка това не се случи.