Бистришките тигри с успех срещу Черно море за историческа първа победа в ППЛ

Л. Михайлов

Витоша Бистрица най-накрая спря черната си серия без победа в Първа лига. Пълният дебютант в родния елит надви с 1:0 Черно море в последния мач от група "А" на втората осмица, като ще влезе с по-голямо самочувствие в плейофите за спасение срещу Дунав Русе. Автор на единствения гол днес стана Даниел Пеев, който се разписа от дузпа в 36-ата минута.

В 52-ата минута Фабио Мартинш можеше да изравни, но изстрела му от наказателното поле рикошира в крака на Гочев и се отби от гредата. Шутът на португалеца дойде след хубава комбинация между него, Георги Илиев и Николай Минков. 87-ата минута Божилов стреля с глава от много близо, но покрай вратата. Само две минути по-късно Даниел Димов засече добре топката с глава след центриране от корнер на Лъчезар Йорданов, но право в ръцете на вратаря на Витоша.

Снимка: Официален сайт на Черно море