Славия детронира Ботев Пловдив и отива на финал за Купата (видео)

Л. Михайлов

Купата на България ще има нов носител през този сезон. Това ще стане факт, след като актуалният носител на този трофей Ботев Пловдив отпадна от надпреварата. Тази вечер "канарчетата" загубиха с 0:1 при визитата си на Славия в София и въпреки успеха си с 2:1 в Пловдив, "жълто-черните" няма да играят на финал, тъй като "белите" имат гол на чужд терен.

Срещата обаче мина с доста спорни моменти. Гол на Стивън Петков беше отменен поради засада в 75-ата минута, като положението бе доста спорно. Реферът, освен това, спести дузпа за Ботев в 86-ата минута, когато Стефан Велков изрита Жоао Пауло.

Иначе нападателят Ивайло Димитров вкара единственият гол в мача. Той беше точен в 66-ата минута от дузпа и по този начин прати Славия на финал.

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив