Левски с труден успех над Верея на празния Герена (видео)

Л. Михайлов

Левски се наложи над Верея с 2:0 в първи мач от петия кръг на шампионския плейоф в Първа лига. Двубоят се игра без фенове, заради наказание на "сините". Все пак на трибуните бе босът на Левски Спас Русев, който изгледа победата на своя тим от ложите.

Холмар Ейолфсон беше точен в 41-ата минута с глава, като това бе първо негово попадение в Първа лига. Роман Прохазка добави нов гол в 57-ата минута и по този начин сложи точка на спора.

Като цяло Левски бе по-добрият отбор, като можеше да се поздрави и с по-изразителен резултат, като дори гредата спаси гостите в 8-ата минута, след като Роман Прохазка стреля с глава от отлична позиция, Богомил Цинцарски демонстрира добър рефлекс, след което топката рикошира в дясната греда.

Кабрал също бе близо до гола, като след негов удар топката мина от външната страна на гредата. В 30-ата минута пък Цинцарски изби от голлинията удар с глава на Ейолфсон.