Септември София се запъти към място в Лига Европа (видео)

Л. Михайлов

Септември София записа важна победа с 2:0 при визитата си на Дунав в Русе в среща от третия кръг на Група “Б" на втората осмица в плейофната фаза на Първа лига. Успехът също така означава, че столичани ще са част от родния елит и през следващия сезон, а освен това хората на Николай Митов ще се борят за място в евротурнирите.

Резултатът бе открит в 15-ата минута. Двойно подаване между Борис Галчев и Крис Гади изведе последния на чиста позиция и той с премерен удар прониза Мартин Луков. В 22-ата минута Мирослав Будинов опита подаване, което бе засечено от Михаил Милчев в собствената му врата за 0:2.

След почивката положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен.