ЦСКА разгроми Верея, без да си дава много зор (видео)

Л. Михайлов

ЦСКА се наложи над Верея с 5:1 в мач от 29-ия кръг на Първа лига. "Армейците" играха без голяма част от титулярите си, но въпреки това и за миг не остави съмнения в класата си.

Домакините поведоха с гол на Роланд Алберг в 17-ата минута. Станислав Манолев се отчете с асистенция, а играещият днес като централен нападател вкара красив гол с удар от въздуха. Малко преди това пък Манолев удари греда. До края на първата част Божидар Чорбаджийски вкара още две попадения, които капитанът реализира с удар с глава. В 52-ата минута Алберг вкара още веднъж, след като стреля не много силно, но след недобра намеса на вратаря Колев - топката се оплете в мрежата.

В 78-ата минута пък Чорбаджийски прониза за трети път вратата на Верея, но голът му не бе зачетен, заради нарушение на капитана. Ситуацията обаче бе доста спорна. В 83-ата минута гостите все пак върнаха едно попадение. Черниаускас допусна груба грешка, подарявайки топката на Венци Христов, таранът на Верея моментално асистира на резервата Шемлал и той вкара в празната врата за 4:1.

В самия край на мача Станислав Манолев оформи крайния резултат от дузпа. Иначе трябва да се отбележи, че дебют за "армейците" в Първа лига направи Валентин Антов. Той игра няколко срещи за ЦСКА, по времето, когато тимът бе пратен във "В" група. Тогава той стана най-младият капитан, носил лентата на "червените".

С тази победа ЦСКА намали изоставането си от Лудогорец на три точки, но по-късно разградчани ще изиграят мача си от този кръг.

ЦСКА: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 6. Пинто, 10. Алберг, 11. Манолев, 16. Лое, 17. Енрике, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров. Резерви: Александър Барт, Александър Георгиев, Валентин Антов.

ВЕРЕЯ: 1. Колев, 21. Илиев, 5. Мунин, 6. Иванов, 15. Слаев, 7. Андонов, 9. Ндонг, 20. Бенгюзов, 17. Домовчийски, 33. Станчев, 29. Христов. Резерви: Пламен Тенев, Мохамед Шемлал, Антон Огнянов.