Ботев взе аванс преди реванша срещу Славия

Л. Михайлов

Ботев Пловдив се наложи с 2:1 над гостуващия Славия в първи мач от 1/2-финалите в турнира за купата на България, който се игра пред пълните трибуни в "Коматево". "Канарчетата" поведоха с два гола на Жоао Пауло и Дуде Ндонгала, като те паднаха до 23-ата минута. Гостите намалиха чрез Иван Минчев в 31-ата минута.

В края на мача се стигна до две попадения на Стивън Петков, които правилно бяха отменени. При първото имаше засада, но играчът не я видя и отиде да се радва, катерейки се на оградата на сектора с фенове на домакините. Отмененият гол обаче ядоса привържениците и срещата бе временно спряна, докато се бултрасите се успокоят. Малко след това реферът не зачете второ попадение заради засада, а и дори да нямаше такава, със сигурност щеше да се маркира нарушение на нападателя срещу вратаря на "белите".

Така двата тима запазиха интригата за реванша в София.