Левски с успех във Варна в мач с пет гола и червен картон

Левски се наложи с 3:2 при визитата си на Черно море в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Двата тима направиха доста интересен мач, като в крайна сметка "сините" записаха важна победа преди дербито с ЦСКА.

Антонио Вутов беше точен в 20-ата минута с хубав удар от 18 метра, а минута по-късно Радослав Василев изравни. В 33-ата минута реферът отсъди засада и не отмени гол на Черно море, като ситуацията бе доста спорна. Паулиньо върна преднината на гостите в 38-ата минута.

След почивката също бе много интересно. Първо Вутов беше изгонен с директен червен картон в 54-ата минута за удар срещу Хасани. Давид Яблонски с глава вкара трети гол в 65-ата минута. Радо Василев намали в 76-ата минута, но силите на "моряците" не стигнаха за изравнителен гол.