Локо Пловдив победи Баник в контрола

Локомотив Пловдив постигна поредна победа в контролите. "Черно-белите" се наложиха над чешкия елитен Баник Острава с 1:0. Единственият гол в Анталия падна в 20-та минута, като играча на съперника - Флейман си вкара автогол.

В 6-та минута Анте Аралица напредна и стреля, но право в стража на Баник. Противникът отвърна с два силни, но неточни изстрела от дистанция, които не застрашиха вратата на Илко Пиргов. В 20-та минута Локомотив поведе в резултата. Димо Бакалов центрира от ляво, а топката бе засечена от играча на Баник в собствената му врата за 1:0. Няколко минути по-късно Марчев получи от дясно и нанесе силен удар, но встрани от целта. В края на полувремето Аралица пробва далечен шут от границата на наказателното поле, но стража на чехите хвана топката.

След около час игра Мохамед Муса центъра към Димо Бакалов, който успя да засече, но топката мина на сантиметри от вратата. В края на мача футболист на чешкия отбор бе изгонен с директен червен картон заради удар без топка по Ивайло Марков.

Следващата проверка е планирана за 06.02 срещу Младост Лучани от Сърбия.

Локомотив игра в състав: Илко Пиргов, Мохамед Муса (67' Архан Исуф), Димитър Везалов (73' Ивайло Марков), Асен Георгиев, Димитър Велковски, Парвиз Умарбаев (46' Ванчо Траянов), Игор Банович (46' Елитон Торета), Абделхаким Буна (46' Симеон Райков), Веселин Марчев (63' Янко Ангелов), Димо Бакалов (81' Димитър Законов), Анте Аралица (63' Филип Михалевич)