Левски с класика над Пирин и 15-та суха мрежа (видео)

П. Пенков

Левски постигна класическа победа у дома с 3:0 над Пирин в двубой от 19-ия кръг на Първа лига. Това всъщност е и 15-и двубой от началото на сезона, в който тима на Делио Роси не е допуснал попадение в своята врата. Резултатът в днешния сблъсък беше открит от Роман Прохазка в 21-та минута, след като "сините" получиха шанса да изпълнят дузпа. В началото на втотото полувреме Жуниор Мапуку се възполза от грешка на противника и удвои преднината на Левски. В 78-та минута появилият се като резерва Васил Панайотов оформи крайното 3:0 за домакините.

Със спечелените три точки тимът на Делио Роси остава на третото място в подреждането, на три точки зад втория ЦСКА-София, но пък "армейците" все още не са изиграли своя двубой от настоящия кръг. Пирин Благоевград пък остава на 11-та позиция с 19 спечелени точки.