Стадион: "Етихад", Манчестър
Дата: 05.03.2016г.
Час: 17:00
Съдия: Лий Мейсън

Два от отборите с най-лошо самочувствие във Висшата лига се срещат на "Етихад" в събота следобед. Домакините от Ман Сити понесоха доста удари по шампионските си амбиции в последните седмици, а Астън Вила изглежда със сигурност ще загуби елитарния си статут за първи път от 1988-ма година.

След като спечели Купата на лигата Ман Сити се върна към посредствените представяния и загуби от Ливърпул преди тази среща с 3:0. Това бе трета поредна загуба в лигата, което е най-лошото постижение от 2007-ма година насам за Сити. Мануел Пелегрини заговори, че причината за това е, че неговите момчета нямат никакво време за почивка.

Феновете на Вила показаха, че вече не издържат на показваното от футболистите на своя отбор. В 74-ата минута на последната си среща хиляди напуснаха стадиона в знак на несъгласие с управлението (Вила е основана 1874-та година). Вила победи само 3 пъти този сезон, а загуби 18, вкарвайки само 22 гола, докато допусна 51.

Откъм състави, Рахим Стърлинг показва слаба игра и може да загуби мястото си в тима за Келеши Ихеаначо, който може да партнира на Агуеро в атака, след като аржентинецът не получава достатъчно подкрепа от контузията на Де Брюйне насам. Яя Туре е поставен под въпрос с травма.

На "Вила Парк" по-рано през кампанията тези отбори направиха 0:0, макар в последните години Сити да доминира в този сблъсък. Само 3 пъти Вила победи Сити в последните 17 мача между отборите.

Прогноза: Манчестър Сити - Астън Вила 1:0

Последни 5 изиграни срещи:

Манчестър Сити:

14 февруари Манчестър Сити - Тотнъм 1:2 (Висша лига)
21 февруари Челси - Манчестър Сити 5:1 (ФА Къп)
24 февруари Динамо Киев - Манчестър Сити 1:3 (Шампионска лига)
28 февруари Ливърпул - Манчестър Сити 1:1 - 1:3 след дузпи (Купа на Лигата, Финал)
02 март Ливърпул - Манчестър Сити 3:0 (Висша лига)