Стадион: "Уайт Харт Лейн", Лондон
Дата: 26.12.2015 г.
Час: 17:00
Съдия: Майкъл Джоунс

След шокиращата загуба от Нюкасъл у дома, която бе втора за сезона и първа от 15 кръга насам, Тотнъм се съвзе и победи с 2:0 състава на Саутхемптън като гост. Хари Кейн и Деле Али с два бързи гола в рамките на три минути в заключителната част на първото полувреме изковаха седмата победа за сезона за "шпорите". Така селекцията на Маурисио Почетино успя да се настани на 4-то място във временното класиране, но не и без помощта на настоящия съперник. Тотнъм има в актива си 29 точки, с колкото са Манчестър Юнайтед и Кристъл Палас, но показателите на клуба от Северен Лондон са по-добри. Контузени за настоящия двубой са Причард и Н‘Жие.

Норич се възползва от неузнаваемо слабата форма на Манчестър Юнайтед и в предишния кръг "канарчетата" постигнаха първи успех на "Олд Трафорд" от 1989 г. насам. Играчите на Алекс Нийл се наложиха с 2:1 над 20-кратните шампиони, а точни за успеха от Източна Англия бяха Джероум и Тетей. Така Норич вече има 17 точки в актива си и заема 16-то място в подреждането, но "канарчетата" няма как да са спокойни, тъй като опасната зона е на дистанция от два пункта. За гостуването в столицата с травми са Уиздъм и Джарвис.

При последното си домакинство на Норич на ниво Висша лига Тотнъм победи с 2:0. Това бе през сезон 2013/14. Последният успех на "канарчетата" на "Уайт Харт Лейн" е от април месец 2012 г., когато печелят с 2:1.