Стадион: "Стамфорд Бридж", Лондон
Дата: 05.12.2015г.
Час: 19:30
Съдия: Майк Джоунс

Челси влиза в тази среща без загуба в последните 3 мача и суха мрежа във всеки един случай. Формата на тима изглежда бавно се връща към нормалното след трагичното начало на сезона и сега това е възможност за голяма победа и повишаване на увереността в тима.

Тимът на Еди Хауи се бори много срещу Евертън и успя да стигне от 2:0 до 3:3 с драматични последни минути, в които можеше да вземе победата. Това е подействало добре на състава откъм настроение, но проблемите с контузени играчи са много.

Голяма новина за Челси е завръщането на Тибо Куртоа, който може веднага да вземе мястото на Асмир Бегович на врата. Фалкао остава контузен и Диего Коста може да се появи а върха, макар поведението му напоследък да предполага проблеми с Жозе Моуриньо. Лоик Реми получи почивка за раждането на детето си и няма да има как да вземе мястото на нападателя на върха, а Зума ще продължи да партнира на Кейхил след като Джон Тери е контузен.

В Борнемут проблемите нямат край. Контузени са Артур Боруц, Токело Ранти, Калум Уилсън, Тайрон Мингс, Макс Градел, Томи Елфик и Марк Пю. Кристиан Атсу не може да играе срещу отборът, който му е собственик в първенството. Към това се добавят и поставените под въпрос Адам Федеричи и Хари Артър.

Така за гостите ще видим някои непознати имена в игра срещу голям съперник, който получава възможност да загърби проблемите си и да открие пътя нагоре в класирането.

Прогноза: Челси - Борнемут 3:0