Стадион: "Анфийлд", Ливърпул
Дата: 08.11.2015г.
Час: 18:00
Съдия: Нийл Суорбрик

Играчите на Ливърпул все още свикват с играта на подавания от новия наставник Юрген Клоп, а тази среща идва и след няколко хиляди колометра пътуване до Русия в четвъртък за Лига Европа.

Кристъл Палас може би се почувства ощетен, че не победи Манчестър Юнайтед миналата седмица, когато имаше шанса да го стори, но тук отново се изправя срещу опонент, от който вероятно чувства, че може да измъкне точките.

Съставът на гостите е в добро здраве и форма. Алан Пардю отново може да разчита на Конър Уикам след като бившият нападател на Съндърланд бе аут от август месец. Папа Суаре пропусна нулевото равенство с Юнайтед миналата седмица, но Пардю потвърди, че той ще започне сега. Дуайт Гайл е поставен под въпрос след удар на тренировка.

Юрген Клоп пропътува с най-силния си състав до Русия и затова се очаква умората да е фактор за мърсисайдци. Босът може да заложи на същото 4-3-2-1, с което победи Челси с 3:1 преди седмица, като се очаква Кристиан Бентеке да започне от първата минута. Даниел Стъридж не е в игрова форма все още и ще бъде резерва. Контузени са Джон Фланаган, Джордан Хендерсън, Джозеф Гомес, Дани Ингс, Джордан Розитър и Коло Туре.

"Орлите" успяха да направят дубъл над този опонент миналата година и с оглед скорошното пътуване за среща в тежки условия на Ливърпул, те могат да са уверени, че отново ще имат шанс да вземат точки срещу голям съперник.

Прогноза: Ливърпул - Кристъл Палас 1:1