Стадион: "Олд Трафорд", Манчестър
Дата: 03.02.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Джонатън Мос

Манчестър Юнайтед успя да победи Лестър през уикенда в среща от поредния двадесет и трети кръг на Висшата лига, като това означава, че "червените дяволи" имат една единствена загуба в последните 15 срещи във всички състезания. Домакините ще потърсят продължаването във ФА Къп срещу един отбор, който се намира над 70 места по-надолу в английския футбол.

Кеймбридж впечатли с нулевото равенство, което постигна срещу именития си съперник на собствен терен, но от тогава тимът постигна още един равен и загуби среща в изиграните два мача след въпросния с Юнайтед. Това не е помогнало за самочувствието преди срещата на "Олд Трафорд". Със сигурност всички фактори са против отбора от Лига 2.

Очаква се и домакините да не разчитат на толкова отслабен отбор, колкото в последния сблъсък с Кеймбридж. Вероятно Маркос Рохо ще започне с Фил Джоунс в отбраната. В атака Ван Гаал ще трябва да избере някои от четворката Уилсън, Ван Перси, Фалкао и Рууни, като може да предпочете отново да даде почивка на някои от тях.

Единствено Майкъл Карик и Ашли Йънг са контузени за Юнайтед.

Кеймбридж няма никакви проблеми преди пътуването си до Манчестър. Мениджърът Ричард Мъни може да даде почивка на Доминик Бол, като така Роби Симпсън ще получи място като титуляр, като награда за вкараният гол в загубата с 3:2 от Лутън.

Ван Гаал със сигурност ще настоява за победа срещу един от най-леките съперници, останали във ФА Къп. Шансовете за спечелване на най-старото състезание се покачиха в голяма степен след като шокиращо изпаднаха няколко от лидерите във Висшата лига. Това би трябвало да послужи и като допълнителна мотивация за самите играчи.

Прогноза: Манчестър Юнайтед - Кеймбридж 3:0