Стадион: "Дъ Голдсандс", Борнемут
Дата: 25.01.2014г.
Час: 14:45
Съдия: Лий Пробърт

В събота от 14:45 часа Ливърпул гостува на втородивизионния Борнемут в двубой от четвъртия кръг на ФА Къп. "Черийз" стигнаха дотук, след като в миналия кръг разгромиха с 4:1 Бъртън Албион на своя "Голдън Сандс Стейдиъм". "Мърсисйдци" пък също не срещнаха трудности при домакинството си на добре познатия си противник - Олдъм, побеждавайки го с 2:0. Преди седмица съставът на Брендън Роджърс не успя спечелите три точки при гостуването си на Астън Вила, което остави отбора на четвъртата позиция в подреждането и на шест точки разлика от третия Челси. Борнемут също записа равенство миналия уикенд при домакинството си на Уотфорд, като спечелената точка ситуира отбора на 16-та позиция с 7 точки преднината пред зоната на изпадащите.

Борнемут няма никакви проблеми с контузени или наказани футболисти, така че мениджърът Еди Хоу ще може да разчита на най-доброто, с което разполага. Очаква той да заложи на същите играчи, които преди седмица излязоха срещу Уотфорд, като атака на тима отново ще бъде поведена от Луис Грейбън, въпреки че същия изпусна дузпа в този мач.

Поредната лоша новина сполетя Ливърпул миналия уикенд, след като стана ясно, че полузащитника Лукас Лейва е получил травма, която няма да му позволи да помогне на тима си през следващите два месеца. Така той се присъедини към лазарета, където вее са Даниел Агер, Хосе Енрике, Себастиен Коатес и Глен Джонсън. Даниел Стъридж се очаква да започне като титуляр, а Суарес от резервната скамейка.

Прогноза: Борнемут - Ливърпул 1:3