Стадион: "Етихад", Манчестър
Дата: 18.01.2014г.
Час: 17:00
Съдия: Нийл Суорбрик

В събота Манчестър Сити отново ще се опита да атакува лидерската позиция в подреждането, приемайки новака Кардиф Сити в двубой от 22-я кръг от английската Висша лига. Преди седмица "гражданите" притежавата първата позиция, макар и за 24 часа, надигравайки безпроблемно Нюкасъл с 2:0 на "Сейнт Джеймсис Парк", като това беше шестата поредна победа на Сити във Висшата лига. В началото на тази седмица съставът на Мануел Пелегрини най-накрая се справи с Блекбърн, след като в първата среща двата отбора завършиха наравно 1:1. В реванша обаче Манчестър Сити показаха резултатната си игра през този сезон, разгромявайки с 5:0 отбора подвизаващ се в Чемпиъншип, като по този начин продължи участието си в четвъртия кръг от надпреварата.

В двубоят срещу Кардиф Сити "гражданите" няма да могат да разчитат на контузените Стеван Йоветич, Джак Родуел и Самир Нарси, докато Един Джеко, Яя Туре и Давид Силва са под въпрос. Серхио Агуеро, който се завърна от контузия през седмицата пък се очаква да започне като титуляр заедно с Алваро Негредо.

Кардиф, който беше поет от легендата на Манчестър Юнайтед - Оле Гунар Солскяер, все още не е успял да прекъсне негативната си серия в първенството, като отбора записа четири загуби и само едно равенство в последните си 5 мача. Единствената "светлина в тунела" за "драконите" беше продължаването им в четвъртия кръг в Купата на Футболната Асоциация, надигравайки Нюкасъл с 2:1 като гост.

Единствените двама от Кардиф Сити, които са с контузии са Андрю Тейлър и Джордън Мътч, които нямат да пътуват с отбора за "Етихад Стейдиъм".

Прогноза: Манчестър Сити - Кардиф Сити 2:0