Челси - Хъдърсфийлд
Стадион: Стамфорд Бридж
Дата: 02.02.2019 г.
Час: 17:00 ч.

Челси загуби срамно от Борнемут с 4:0 през седмицата във Висшата лига и така позволи на Арсенал и Манчестър Юнайтед да доближат опасно мястото на "сините" в топ 4 на таблицата.

Ян Зийверт загуби първия си мач начело на Хъдърсфийлд и сега тимът е последен и на 12 точки от безопасността. Може би идва времето, в което тимът ще трябва да мисли за следващия сезон и Чемпиъншип.

Откъм състави, Гонзало Игуаин дебютира във Висшата лига в последния мач за домакините, но той бе заменен във второто полувреме с проблем в гърба, а Маурисио Сари коментира, че той има проблеми и с фитнеса в момента. Оливие Жиру или Еден Азар могат да стартират на неговото място в атака.

Маркос Алонсо получи почивка в последния мач на левия бек и вероятно ще се върне сред титулярите, а здравословни проблеми освен Игуаин в тима няма.

При гостите Аарън Моой се появи като резерва в последната среща и може да стартира сега след травмата си. Филип Билинг е под въпрос, а контузени са Сабири и Уилямс. Хъдърсфийлд подписа с нападателя от третото ниво на английския футбол и Чарлтън Атлетик - Карлан Грант, който може да дебютира.

Хъдърсфийлд загуби 10 от последните си 11 мача в лигата. В последните 3 тимът не вкара гол. Челси избегна загубата в 14 от последните 15 домакинства и може да използва тази възможност за да повдигне духа.

Прогноза: Челси - Хъдърсфийлд 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!