Борнемут - Челси
Стадион: Дийн Корт
Дата: 30.01.2019 г.
Час: 21:45 ч.

Борнемут прекрати негативната поредица от пет мача без победа когато в последния мач надви Уест Хем с 2:0. "Черешките" не участваха в четвъртия кръг на ФА Къп и имаха много време да се подготвят за тази среща.

Челси възстанови малко увереност след като в последните две срещи осигури финал в Купата на лигата и преминаване в петия кръг на ФА Къп. Челси се намира на четвърто място в лигата и на три точки над Арсенал и Манчестър Юнайтед, а до срещата в сряда точките с тях могат да са равни.

Откъм състави, при домакините голям проблем може да се окаже липсата на Джошуа Кинг и Калъм Уилсън, които са поставени под въпрос. Кук, Соланке и Франсис със сигурност пропускат с травми.

При Челси само Даниел Дринкуотър е с проблем. Гонзало Игуаин може да дебютира във Висшата лига след като игра 80 минути във ФА Къп през уикенда. Еден Азар получи почивка в последния мач и вероянот ще се появи до Игуаин в нападение.

Челси спечели 7 от последните 8 мача с Борнемут във всички турнири. "Сините" обаче имат само 3 победи в последните си 8 мача на гости, при 2 поредни загуби, което е притеснително за Сари. Тимът трябва да поработи сериозно и да покаже подобрение с новия си нападател.

Прогноза: Борнемут - Челси 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!