Бърнли - Челси
Стадион: Търф Моор
Дата: 28.10.2018 г.
Час: 15:30 ч.

Бърнли бе разбит с 5:0 от Манчестър Сити в последната седмица и нещата не стават много по-лесни когато тимът на Шон Дайш ще се изправи срещу друг от лидерите в лицето на Челси в неделя.

"Сините" изиграха добре ситуацията, в която се намираха миналата седмица, когато допуснаха пълен обрат от Манчестър Юнайтед, но в последния възможен момент избегнаха загубата с попадение за 2:2. В четвъртък тимът се върна и към победите когато надви БАТЕ с 3:1.

Откъм състави, Стивън Дефур направи първия си старт във Висшата лига за Бърнли срещу Ман Сити. Роби Брейди изигра 90 минути в приятелска среща по време на паузата за национални срещи, но все още не се смята готов за игра. Аарън Ленън няма да участва тук заради болест, докато Ник Поуп и Стивън Уорд са контузени.

При Челси Еден Азар е поставен под въпрос след като пропусна и мача с БАТЕ заради травма в гърба. Рубен Лофтъс Чийк вкара хетрик в негово отсъствие и това може отново да го постави сред титулярите. Предполага се и, че след като Жиру игра през седмицата, през уикенда в нападение ще видим Мората.

Челси няма загуба в последните си 9 мача във Висшата лига. Бърнли вкара само един гол в последните 4 домакинства срещу Челси. На този стадион Бърнли няма успех срещу "сините" от 1983-та година, като тази статистика вероятно ще бъде продължена.

Прогноза: Бърнли - Челси 0:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!