Бърнли - Манчестър Юнайтед
Стадион: Търф Моор
Дата: 02.09.2018 г.
Час: 18:00 ч.

Бърнли изигра девет срещи през новия сезон, но все още няма победа в редовното време на нито един от тях. Тимът бе елиминиран и от Лига Европа в четвъртък, което ще помогне на представянията в локалните турнири. През миналата година тимът бе хвален за здравата защита, но в последните 4 мача сега той допусна 11 попадения.

Манчестър Юнайтед също не се намира в перфектно състояние, като медиите разрушават отбора след загубата с 3:0 от Тотнъм в последния кръг у дома. Жозе Моуриньо е поставен под напрежение и има нужда от победи и убедителни представяния.

В двата състава има някои проблеми преди срещата. През седмицата почивки получиха Крис Ууд, Джеймс Тарковски, Мат Лоутън, Джак Корк, Джо Харт и Стивън Уорд, като се очаква те да стартират. 18-годишният Дуайт МакНийл впечатли в дебюта си в четвъртък и може да е смела опция в замяна на Йохан Гудмундсон. Поуп, Дефур и Брейди остават с проблеми.

Манчестър Юнайтед няма да може да разчита на Фил Джоунс, Маркос Рохо, Серхио Ромеро и Диого Далот в срещата. Очаква се Алексис Санчес да започне след като бе резерва срещу Тотнъм, въпреки че не впечатли след появата си в игра.

Бърнли не успя да спечели в последните си 8 мача във Висшата лига. Тимът не вкара в 4 от последните си 5 мача срещу Манчестър Юнайтед, включително последните три поред. Жозе Моуриньо трябва да използва този удобен съперник за да подобри състоянието в клуба.

Прогноза: Бърнли - Манчестър Юнайтед 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!