Ливърпул - Челси
Стадион: Анфийлд
Дата: 25.11.2017 г.
Час: 19:30 ч.

Ливърпул се представи странно през седмицата срещу Севиля когато водеше с 3 гола до почивката, но не успя да спечели двубоя в крайна сметка в Шампионска лига. Това представяне може да е послужило за урок на състава, но и може да се получи негативно влияние над самочувствието в тима.

Челси се справи лесно с Карабаг с 4:0 в ШЛ при изключително представяне на Еден Азар и Вилиан в атака. Антонио Конте обаче трябва да остави важните си играчи да почиват след дългото пътуване.

Откъм състави, Клайн, Лалана и Матип липсват за домакините. Така Трент Александър-Арнолд и Джо Гомес вероятно ще продължат ротацията на десния бек. Предполага се, че слабото представяне на Джордан Хендерсън през седмицата може да му осигури място като резерва за сметка на Джан, Вайналдум или Милнър.

В Челси Виктор Моузес и Мичи Батшуай ще липсват. Мората, Бакайоко и Кристиенсен получиха почивки през седмицата, заедно с Гари Кейхил, и всички те ще могат да се върнат в игра.

Ливърпул запази суха мрежа в 7 от последните си 8 домакинства във Висшата лига. У дома обаче между Ливърпул и Челси видяхме 3 поредни равенства във всички турнири. Челси показва добра форма на гости със 7 победи от 8 срещи. И двата отбора изостават доста от лидера Манчестър Сити, като се очаква Клоп и Конте да си попречат с равенство.

Прогноза: Ливърпул - Челси 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!