Верстапен: Все още не сме намерили правилните настройки
Н. Гавазов
Четирикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен направи равносметка след петъчните свободни тренировки преди Гран при на Австрия, като призна, че Ред Бул все още не е намерил оптималните настройки на автомобила.
"Днешните тренировки не бяха никак лесни, когато ставаше въпрос за намирането на правилния баланс. Трябва да поработим върху сцеплението между предната и задната част на колата и да намерим точния компромис.
Това ще ни помогне да бъдем по-бързи, защото в момента все още изоставаме от съперниците. Ще видим какво можем да направим утре, за да направим автомобила по-стабилен като цяло. Надявам се това да ни позволи да се представим добре в квалификацията“, заяви Верстапен, цитиран от пресслужбата на отбора.
Петъчният ден се оказа труден за нидерландеца. В първата тренировка той загуби време заради проблем със софтуера на автомобила, а във втората се оплака по радиото от неудобна позиция на седалката и проблеми с работата на двигателя.
Сподели
