Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Майорка
Н. Гавазов
Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите ATP 250 в Майорка, след като загуби на четвъртфиналите от Алехандро Давидович Фокина с 3:6, 3:6.
Двубоят продължи 1 час и 15 минути, като испанецът контролираше събитията на корта през по-голямата част от срещата.
Давидович Фокина записа шест аса, допусна две двойни грешки и реализира четири от осемте си възможности за пробив. Димитров също отбеляза шест директни точки от сервис, но направи цели седем двойни грешки и се възползва само от един от шестте си шанса за пробив.
С победата испанецът се класира за полуфиналите на турнира, където ще се изправи срещу Фабиан Марожан в спор за място на финала.
Сподели
