Трей Йънг подписа нов 4-годишен договор с Вашингтон за 212 милиона долара


Н. Гавазов

Трей Йънг подписа нов 4-годишен договор с Вашингтон за 212 милиона долара

Гардът Трей Йънг обвърза бъдещето си с Вашингтон Уизардс, след като се съгласи на нов четиригодишен договор на стойност 212 милиона долара.

Според условията на споразумението 27-годишният баскетболист ще има възможност сам да реши дали да остане във Вашингтон след третия сезон от контракта или да потърси ново предизвикателство като свободен агент.

Четирикратният участник в Мача на звездите бе привлечен от Уизардс през януари чрез трансфер от Атланта Хоукс. След края на сезона Йънг не се възползва от автоматичната опция за удължаване на договора си и за кратко се озова на пазара на свободните агенти, преди двете страни да постигнат договорка за дългосрочно сътрудничество.

Йънг беше избран под №5 в Драфта на НБА през 2018 година и до трансфера си през януари прекара цялата си кариера в Атланта.

Престоят му във Вашингтон досега бе ограничен, след като изигра едва пет мача с екипа на "вълшебниците“, преди да получи контузия.

През следващия сезон обаче Йънг се очаква да формира едно от най-интригуващите партньорства в лигата заедно със звездното крило Антъни Дейвис, което дава сериозни надежди на Вашингтон за по-силно представяне в Източната конференция.

  Сподели
16