Томова отпадна от US Open

Първата ракета на България при жените - Виктория Томова, загуби по изключително драматичен начин със 7:6 (4), 0:6, 5:7 от рускинята Екатерина Александрова в първия кръг на US Open.

Томова спечели първият сет след тайбрек. Във втората част, обаче, допусна спад и рускинята ѝ "върза“ геврек. В последния трети сет, при 5:5, Томова беше пробита и 29-годишната Екатерина Александрова взе подаването си за крайния успех.

Екатерина Александрова, която е под №27 в световната ранглиста, вече има четири победи срещу Вики в общо шестте мача помежду им.

Мачът беше много напрегнат и изпълнен с обрати. Началото беше чудесно за нашето момиче. Първият сет беше решен след тайбрек, в който Вики показа хладнокръвие и направи няколко перфектни отигравания.

Вторият започна катастрофално за нея. Тя допусна ранни пробиви, а после така и не успя да се съвземе и да спечели поне един гейм.

В решителния трети сет Томова се стегна, а драмата и обратите продължиха. При 1:1 гейма тя осъществи пробив при подаване на рускинята. След това обаче много бързо позволи резултатът да стане 0:40. Така Александрова върна пробива и вместо 3:1 за Вики се стигна до 2:2 гейма.  Накрая при 5:5 Томова пак беше пробита, а след това навършващата 30 години през ноември рускиня взе подаването си за крайния успех.

Така Вики Томова продължава никога да не е прескачала първия кръг на US Open от четирите си опита до момента.