Радукану се справи със Сакари и се класира за 4-я кръг на „Уимбълдън”

Победителката от US Open 2021, британската тенисистка Ема Радукану, победи световната номер девет, гъркинята Мария Сакари, в третия кръг на Уимбълдън 2024. Мачът завърши при резултат 6:2, 6:3 в полза на 21-годишната британка.

Срещата продължи 1 час и 32 минути. Радукану направи три аса, направи три двойни грешки и реализира четири от девет точки за пробив. Сакари има две аса, шест двойни грешки и нито една реализирана точка за пробив от седем.

В четвъртия кръг на Уимбълдън 2024 135-ата ракета на света Ема Радукану ще играе със 123-ата ракета на света новозеландската тенисистка Лулу Сун, която се класира за основната схема на турнира. Самата Радукану получи уайлд кард от организаторите на турнира.