Бостън е на победа от титлата в НБА

В нощта на 12 срещу 13 юни на паркета на American Airlines Center в Далас  завърши третият мач от финалната серия на плейофите на НБА между Далас Маверикс и Бостън Селтикс. Гостите победиха със 106:99 и водят серията с 3:0 (107:89, 105:98, 106:99).

През първата четвърт преднината на домакините достигна 13 точки, но до края тя намаля до една, като същата разлика в резултата остана и на голямата почивка. В третата четвърт Бостън направи пробив и я завърши с преднина от "+15“. В момента Селтикс водеха с +21, но Маверикс успяха да върнат разликата и три минути преди сирената изоставаха само с точка. Краят на мача остана за Бостън.

Най-резултатен играч в мача бе Кайри Ървинг (Далас), който отбеляза 35 точки. Лидерът на Маверикс Лука Дончич донесе на отбора си 27 точки, докато най-резултатен за Бостън беше Джейсън Тейтъм с 31 точки, Джейлън Браун добави 30 точки.

Четвъртият мач от поредицата, който може да донесе на Селтикс шампионска титла, също ще се проведе в Далас и ще се състои в нощта на 14 срещу 15 юни.