Далас дръпна след обрат срещу Минесота

В нощта на 24 срещу 25 май Target Center в Минеаполис завърши вторият мач от плейофната серия на финалите на Западната конференция на НБА между Минесота Тимбъруулвс и Далас Маверикс. Гостите спечелиха със 109:108 и удвоиха преднината си в серията - 2-0 (108:105, 109:108).

През първото полувреме резултатът достигна "+18“ в полза на домакините, а до голямата почивка Минесота водеше с 12 точки. През третата четвърт изоставането бе намалено до седем точки, а в началото на четвъртата Далас успя да направи удар с 11:0, след който обаче Тимбъруулвс бързо се върнаха. Развръзката на мача бе оставена за баскетболистите на Маверикс, които грабнаха победата с удар за три точки три секунди преди сирената.

Най-резултатен играч в мача бе Лука Дончич (Далас), който се отчете с трипъл-дабъл - 32 точки, 10 борби и 13 асистенции. Третият мач от полуфиналните серии на НБА между Минесота Тимбъруулвс и Далас Маверикс ще се проведе в Далас в нощта на 26 срещу 27 май.