Далас поведе срещу Минесота

В нощта на 22 срещу 23 май в Target Center в американския Минеаполис завърши първият мач от плейофната серия на финалите на Западната конференция на НБА между Минесота Тимбъруулвс и Далас Маверикс. Гостите спечелиха със 108:105 и поведоха в серията - 1-0.

Първото полувреме на мача остана в полза на Тимбъруулвс – преднината на Минесота достигна девет точки, от които до голямото прекъсване останаха три.

След равностойна битка през третата четвърт Маверикс успяха да излязат с осем точки напред в последния период, но срив от 13:1 върна преднината на домакините. И все пак краят на срещата  остана за Далас.

Най-резултатните играчи в мача бяха баскетболистите на Маверикс Лука Дончич, който отбеляза 33 точки, и Кайри Ървинг, който отбеляза 30 точки. Вторият мач от полуфиналната серия на НБА между Минесота Тимбъруулвс и Далас Маверикс също ще се проведе в Минеаполис в нощта на 24 срещу 25 май.