Димитров отпадна от турнира в Монте Карло

Григор Димитров отпадна на осминафиналите на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло след загуба от датчанина Холгер Руне с 6:7(9), 6:4, 6:7(2). Двубоят продължи три часа и половина, а с успеха Руне се класира за четвъртфиналите, където го очаква Яник Синер (Италия).

Гришо  пропусна сетбол при собствен сервис в тайбрека на първия сет, а в края на третата част, при 6:5 в своя полза и сервис на Руне и след 3.17 часа игра, Димитров стигна до мачбол, който не успя да реализира след бекхенд в мрежата. Минутки по-късно българинът отново получи точка за приключване на срещата, но направи къс ретур, който бе наказан от Руне. В крайна сметка драмата приключи с тайбрек, в който Руне се наложи със 7:2 точки.

Това бе четвърти двубой между двамата, като балансът вече е изравнен – 2-2 победи. За последно те се бяха срещнали през януари на финала в Бризбейн, когато победата бе за Димитров.