Бьорндален говори за провала на норвежките

Оле Ейнар Бьорндален говори за неуспешното представяне на норвежкия отбор след женския спринт на Световното първенство през 2024 г.

"Спринтът е много важен за шампионата. Това разваля началото на успешното пътуване в турнира. Психичното здраве на норвежкия отбор е силно влошено. Не издържат на напрежението. Тук има перфектни условия за стрелба, така че става дума за психика. Три изстрела са невъзможни“, цитира TV2 думите на Бьорндален.

Припомняме, че на 9 февруари на Световното първенство по биатлон 2024 в Нове Место (Чехия) се проведе женският спринт, който бе спечелен от френската биатлонистка Джулия Симон , настоящата победителка в Световната купа в генералното класиране . Състезателката завърши състезанието без грешки на стрелбището.

Нека отбележим, че норвежките атлети се провалиха в надпреварата. Юни Арнеклийв зае 14-то място, Ида Лиен - 22-ро, Ингрид Ландмарк Тандреволд - 25-о, Каролин Офигстад ​​Нотен - 33-то.