Гауф се справи с Костюк и е на полуфинал на Australian Open

Американската тенисистка Кори Гауф, която е четвърта в световната ранглиста, стана първата полуфиналистка на Australian Open, побеждавайки украинската представителка Марта Костюк със 7:6 (8:6) в четвъртфиналния мач; 6:7 (3:7); 6:2.

Срещата на тенисистките продължи 3 часа и 9 минути. Гауф сервира веднъж, направи девет двойни грешки и реализира 9 точки за пробив от 22. Костюк имаше две аса, осем двойни грешки и 7 реализирани точки за пробив от 14.

В полуфиналната среща на Откритото първенство на Австралия Кори Гауф ще срещне победителката от двойката Барбора Крейчикова (Чехия) - Арина Сабаленка (Беларус).

Турнирът Australian Open в Мелбърн е от 14 до 27 януари, наградният фонд на турнира е $58,128 млн. Миналата година победител в надпреварата стана Арина Сабаленка, която победи на финала Елена Рибакина с резултат 4:6, 6:3, 6:4.