Рубльов стигна до 1/4-финалите на Australian Open - 2024

Петата ракета на света  Андрей Рубльов се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия през 2024 г.

В 1/8-финалите на Australian Open - 2024 Рубльов (5) победи 10-ата ракета на света австралиеца Алекс де Минор в пет сета. Напрегнатата среща на тенисистите продължи 4 часа 15 минути и завърши при резултат 6:4, 6:7 (5:7), 6:7 (4:7), 6:3, 6:0 в полза на Рубльов .

По време на мача Рубльов сервира шест пъти, направи шест двойни грешки и реализира 8 точки за пробив от 13 спечелени. Де Минор има шест аса, шест двойни грешки и 3 реализирани точки за пробив от 16.

Следващият съперник на Рубльов в Мелбърн ще бъде четвъртата ракета на света италианецът Яник Синер , който все още няма загубен сет в AO.