Кайл Ларсън спечели NASCAR Cup 2023 в Ричмънд

Пилотът на Hendrick Motorsports Кайл Ларсън спечели Toyota Owners 400, седмият кръг от сериите NASCAR Cup 2023 на пистата в Ричмънд. За Ларсън това е 20-а в кариерата и първа победа за тази година.

Пилотите на Hendrick доминираха в състезанието от първите обиколки, въпреки че съотборниците на Ларсън Алекс Боуман и Уилям Байрон първоначално се бореха за лидерството. По-близо до средата на дистанцията, Joe Gibbs Racing успя да наложи битка на лидерите, но когато Ларсън си осигури първата позиция с 25 обиколки преди края, никой не успя да окаже натиск върху него.

Второто място бе за Джош Бери, който замества контузения Чейс Елиът в Hendrick, а Рос Частейн от Trackhouse Racing Team завърши трети. Най-добрият пилот на Joe Gibbs Racing, Кристофър Бел, завърши на четвърто място, докато най-добрият пилот на Форд Кевин Харвик от Stewart-Haas Racing на Gene Haas остана пети. Боуман в крайна сметка завърши на осмо място, докато Байрън, след попадение на Кристофър Бел, завърши 24-ти.

Серия Купа НАСКАР. Toyota Owners 400, Ричмънд (топ 10):

1. Кайл Ларсън (Hendrick Motorsports/Chevrolet) – 400 обиколки

2. Джош Бери (Hendrick Motorsports/Chevrolet) +1.535 сек.