Алкарас победи Синер в мач от над 5 часа

Карлос Алкарас победи Яник Синер с резултат 6:3|6:7|6:7|7:5|6:3  в мач от 1/4-финалите на US Open. Испанецът спечели мачбол на прием при резултат 4:5 в четвъртия сет и проби в петия. Двубоят продължи 5 часа и 15 минути и е най-продължителният в историята на турнира.

Алкарас спечели втори пореден мач от пет сета и седми от осем в кариерата си. Като цяло това е 49-ата му победа в 58 мача този сезон. Той е лидер по този показател.

19-годишният испанец стана най-младият полуфиналист от Големия шлем, след като Рафаел Надал спечели Ролан Гарос през 2005 г. На US Open той е най-младият полуфиналист, откакто Пийт Сампрас взе титлата през 1990 г.

Алкарас, който продължава да се бори за първото място в ранглистата, сега ще се изправи срещу Франсис Тиафо, от когото загуби миналата година в Барселона.