Украйна с историческо постижение на Световното

Украинският национален отбор по волейбол победи отбора на Нидерландия  и се класира за първи път в историята на четвъртфиналите на Световно първенство.

Това бе първият мач на Украйна на плейофната фаза. На 1/8-финалите украинците се срещнаха с отбора на Нидерландия и победиха с 3:0 (25:16, 25:19, 25:18).

"Синьо-жълтите" успяха да покажат суперубедителна игра. В първия сет - предимство от седем точки, което в края нарасна до девет. Украинците играха ефективно с блокове, като спечелиха четири точки.

Украйна обаче показа най-добър резултат в блокове във втория гейм - шест, половината от които бяха на сметката на Иля Ковальов. Благодарение на успешната блокировка, украинските волейболисти успяха да върнат разликата от три точки и да завършат мача с +6 и 2:0 в сетовете.

Украйна бе на крачка от исторически резултат и достигане до четвъртфиналите на Световното първенство. За целта бе необходимо да се спечели един от следващите три гейма.

Украйна успя да завърши мача още в третия гейма. Украинците надиграха съперника и спечелиха мача.