Колорадо е на победа от спечелването на Купа Стенли

Стадион "Амали Арена" в Тампа  бе домакин на четвъртия мач от финала за Купа Стенли, в който Тампа Бей Лайтнинг бе домакин на Колорадо Авеланч. Гостите спечелиха срещата с 3:2, увеличавайки изоставането в серията.

Антъни Сирели от домакините се разписа в 36-ата секунда на мача, а Виктор Хедман бе точен в 31-ата минута. Гостите отбелязаха чрез Нейтън Маккинън в 26-ата минута и Андрю Колиано в 43-ата минута.

В продълженията изходът на мача бе решен от Назем Кадри.

Така резултатът в серията стана 3-1 в полза на Колорадо. Следващият двубой между отборите ще се играе на 25 юни и ще започне в 03:00 ч. българско време.

Тампа завърши редовния сезон на НХЛ на пето място в класирането със 110 точки. Колорадо от своя страна зае първото място в Западната конференция със 119 точки.