Сейнт Луис остана в борбата след обрат срещу Колорадо

Сейнт Луис остана в борбата след успех над Колорадо в пети мач от полуфиналите на Западната конференция на НХЛ.

Срещата се проведе през 18 000 зрители на "Бол Арена" в Денвър и завърши с победа на гостите с резултат 5:4. Така резултатът в серията стана 3:2 за Колорадо, но в следващия мач Блус ще са домакини.

Любопитното е, че тимът от Денвър поведе с 2:0 през първата част, а в началото на втората преднината на домакините нарасна на три шайби. Гостите не се отчаяха и чрез Владимир Тарасенко, Робърт Томас и Джъстин Флик изравниха. Три минути преди последния съдийски сигнал Натан Макинон отново изведе Колорадо, но 55 секунди преди края Робърт Томас вкара мача в продължения, в който Тайлър Бозак донесе успеха на Сейнт Луис.