Балкан с драматична загуба от Сигал

Балкан загуби гостуването на Сигал Прищина. В първия четвъртфинал от Деласпорт Балканска лига тимът на Небойша Видич отстъпи като гост на своя съперник с 85-83.

Косовския тим водеше с 15 точки първото полувреме, а в края Балкан се бори здраво и бе близо до обрат като изравни в последните минути, но не успя да спечели. Реваншът е следващата седмица на 20 април в Арена Ботевград.

Първата част започна много слабо за Балкан. Съперникът стартира с високо темпо и поведe отначало с 18-10 в първите минути. Постепенно Балкан намали разликата, но след това допусна доста пропуски в защита. Сигал се възползва по най-добрия начин като стреляше почти безпогрешно с над 80% стрелба и за 10 минути вкара 35 точки срещу 25 за Балкан. 10 от тях бяха след наши грешки (ощо 5 в първия период срещу само 1 на косовския тим). Така домакините си осигуриха 10 аванс след първата. Нашите имаха 5 грешки срещу 1 на съперника.  Балканци успяха да ограничат съперника до 16 точки през втората и намалиха грешките само до 2. За кратко разликата стигна 15 точки, а минута преди края на полувремето ботевградчани свалиха до 4 точки при 45-41. Двата тима излязоха в почивката при 51-44. Балкан започна добре второто полувреме и пет минути след началото му след доближи само на точка след тройка на Амад Рори за 56-55. Домакините обаче бързо се върнаха в мача и отговориха със серия 10-3, за да поведат с 8. До края на периода Балкан успя да намали отново, а последната част започна при разлика от 3 точки в полза на Прищина - 69-66. Последната част бе изклчюително драматична. Нашите изравниха в средата на периода при 79-79 след много сила игра на Митко Димитров. След това обаче изпуснаха няколко атаки и съперникът поведе. Митко Димитров излезе за пет фаула, а 35 секунди преди края разликата бе 2 точки при 83-81. Нашите изпуснаха , съперникът вкара и поведе с 4 при 85-81. Три секунди  преди края Крис вкара от средно за 85-83, а домакините имаха последно притежание и удържаха успеха.

Митко Димитров бе най-резултатен за Балкан в Прищина с 20 точки. Амад Рори имаше 19 и 7 борби, а с дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби завърши Крисчън Джоунс.

За Сигал най-много 19 имаше  Уендел Мичъл,а  15 и 7 борби центърът Кук.