Димитров без проблеми срещу норвежец

Григор Димитров победи седмия в световната ранглиста Каспер Рууд (Норвегия) с резултат 6:3, 7:5 в третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5.8 милиона евро.

Григор успя да пробие за 2:1. Българинът продължи серията си, подпомогнат и от многото непредизвикани грешки на опонента, и направи още един брейк, след което го затвърди за 5:1. Рууд прекъсна пропадането от пет поредни загубени гейма. При 5:2 30-годишният българин сервираше за спечелването на частта, но беше пробит на 15. Още в следващия гейм Гришо стигна до два сетбола и реализира втория след като смашът на норвежеца излезе в аут. Частта продължи 38 минути.

В следващата всеки печелеше подаването си. В 12-ия гейм обаче Димитров поведе с 40:0 след две поредни двойни грешки на съперника и след това реализира третия си мачбол, когато Рууд изпрати топката в аут. Той вдигна победоносно юмрук и бе аплодиран от тричуните от майка си Мария и леля си.

Григор вкара 60 процента първи сервис, но спечели 93 процента от точките при разиграването му.

В следващия кръг българинът очаква победителя от мача между №11 Хуберт Хуркач и Алберт Рамос.